Bebek ve çocuklar, doğumlarından itibaren olmak üzere, son derece özenli bir şekilde bakıma ihtiyaç duyarlar. Ancak ebeveynlerin çalışması, yoğun olmaları gibi durumlardan dolayı ortaya çıkan zaman darlığı, çocuk ve bebeklerin bakımı konusunda zorluklar ortaya çıkarabiliyor. Buna bağlı olarak hem bebek hem de çocuk bakımı için alanında bilgi ve deneyim sahibi çocuk bakıcısı, bebek hemşiresi, pedagog, çocuk gelişimci, dadı, oyun ablası, mürebbiye ve anne yardımcısı gibi çalışan ihtiyaçları ortaya çıkabiliyor. Ancak bebek ve çocuk bakıcısı arıyorum diyen aileler için güven sorunu doğabiliyor. Bu noktada, 30 yılı aşkın bir süredir ailelere yönelik bebek - çocuk bakım ve gelişim hizmeti çözümleri sunan Anıl Danışmanlık olarak; bebek ve çocuk bakıcıları, mürebbiyeler, dadılar, oyun ablaları arayan aileler için yatılı, gündüzlü veya geceli, güvenilir ve deneyimli çalışan kadromuz ile hizmet sunuyoruz.

Bebek – Çocuk Bakıcısı

Çocuk ve bebek bakıcıları arasında yatılık olarak çalışanlar da, yarım gün olarak çalışanlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla ilk olarak kendi programınızı göz önünde bulundurarak bebek ve çocuk bakıcısına, haftanın hangi günlerinde ve saat aralıklarında ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Kriterlerinizi belirlemenizin ardından part-time ya da tam zamanlı çocuk ve bebek bakıcısı ile ön görüşme yapmanızda fayda bulunmaktadır.

Anıl Danışmanlık olarak bu doğrultuda detaylı değerlendirmeler sonucu oluşturduğumuz çalışan kadrosu ile, farklı ihtiyaçlara yönelik çocuk ve bebek bakıcısı taleplerinizi karşılıyoruz. Sizin aradığınız kriterlere en uygun çocuk ve bebek bakıcısı ile sizin görüşmenizi sağlıyoruz. Yaptığınız değerlendirmelerin ardından uygun olması halinde hizmet almaya başlayabiliyorsunuz. İstanbul’da çocuk bakıcısı arayan aileler, sunduğumuz bu hizmetimizden faydalanabilirler.

Bebek Hemşireleri

Yeni doğan bebekleri için gerekli tüm bakımların ve tedavilerin yapılmasını üstlenecek bir bebek hemşiresi arayan aileler için, bebek hemşiresi kadromuz da bulunmaktadır. Bebeklerin ihtiyaçlarını profesyonelce yapan, alanında deneyimli ve eğitimli bebek hemşireleri, referanslı ve güvenilir kişilerden oluşmaktadır. Görevleri gereği bebeklerin ilk bakımlarını yaparlar, vücut ısılarını stabil tutarlar, anne-bebek arasındaki ilişkinin güçlendirilmesine katkıda bulunurlar, olası enfeksiyonlara karşı önlem alırlar. Evde bebek hemşiresi arayanlar için, ihtiyaçlarınız doğrultusunda Anıl Danışmanlık olarak sizlere çözümler üretiyoruz.

Dadı

Özellikle çalışan ve çocuklu ebeveynler için dadı ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Ebeveynlerin zaman kısıtlığından dolayı çocukların gelişimi ve eğitimine yeterli zamanı ayıramadığı durumlarda, çocuklar için dadı gerekli oluyor. Çocuğunun eğitimi ve gelişimi için sorumlu olacak bir dadı arayışı içerisinde olan aileler için, Anıl Danışmanlık olarak dadı çalışan kadromuz ile de hizmet veriyoruz. İhtiyacınızla paralel olarak part-time ya da tam zamanlı çalışacak, deneyimli ve güçlü referanslara sahip dadı kadromuz bulunmaktadır. Çocuğunuz için günlük programlar hazırlayacak, çocuğunuzun ruhsal ve bedensel gelişimi için aktiviteler yapabilecek ve benzeri sorumluluklara sahip olacak dadı arayışındaysanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Pedagog

Çocuk gelişiminde psikolojinin ve ruhsal durumun önemi çok yüksektir. Nitekim gelecekte çocuğunuzun davranışlarını ve tutumlarını şekillendirecek birçok durum, çocukluk döneminde yaşanmaktadır. Aile içi ve aile dışı birçok farklı faktör çocuğun kardeşleriyle ya da akranlarıyla kavga etmesine, aşırı inatçılık göstermesine, beslenme dengesinin bozulmasına, uyku bozukluklarına, okula konsantre olamamasına ve daha birçok olumsuz duruma sebebiyet verebilmektedir. Bu tarz durumlarda ‘çocuk eğitimcisi’ olarak nitelendirilebilecek pedagogların önemi ortaya çıkmaktadır. Anıl Danışmanlık olarak, çocuklar için pedagog arayışı içerisinde olan ailelere yönelik olarak, anında deneyimli ve referanslı pedagog kadromuz ile de hizmet vermekteyiz.

Çocuk Gelişimcileri

0-14 yaş arasındaki çocukların gelişimlerinde ve eğitimlerinde hem bizzat görev alan hem de ebeveynleri bu konuda yönlendiren çocuk gelişimcileri, çocukların bilişsel, dil, psiko-sosyal, özbakım ve motor gelişim konularında önemli destekçileri arasında yer alır. Bu doğrultuda çocuk gelişimcisi arayan aileler için, Anıl Danışmanlık olarak alanında uzman ve deneyimli çocuk gelişimci kadrosu da barındırmaktayız.

Mürebbiye

Mürebbiyeler, bir evdeki çocuğun ya da çocukların hem bakımları hem de eğitimleri ile özel olarak ilgilenen kadınlardır. Çocuklarının hem bakımı hem de eğitimleri ile yakından ilgilenecek ebeveynler için mürebbiyeler, en ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Anıl Danışmanlık olarak ‘Mürebbiye arıyorum’ diyen aileler için de çözümler üretiyoruz. Alanında deneyimli ve referanslı kişilerden oluşan mürebbiye kadromuz ile, mürebbiye ihtiyacı olan ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda yatılı ya da yatılı olmayan mürebbiyeler ile tanışmalarını sağlıyoruz.

Oyun Ablaları

Oyun ablaları, çocuk eğitiminde uzman ve çocuk psikolojisinde pedagojik altyapıya sahip, çocukların sosyalleşmesinde önemli rol üstlenen kişilerdir. Özellikle çocukların gelişimleri sırasında kendilerini keşfetmeleri, hobiler edinmeleri, nelerden daha çok hoşlandıklarını anlamalarına yardımcı olurlar. Çocuklarının sosyal gelişimlerine önem veren aileler için, çocukları ders çalışma, oyun oynama ya da sanatsal ve bilimsel aktiviteler yapma konusunda teşvik eden ve onlara yardımcı olan oyun ablaları önemlidir. Bu doğrultuda oyun ablası arayan aileler için Anıl Danışmanlık olarak, alanında uzman ve deneyimli oyun ablası çalışan kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Güvenilir Bebek-Çocuk Bakıcısı, Mürebbiye, Oyun Ablası ve Pedagog Nasıl Bulunur?

Güvenilir ve deneyimli çocuk bakıcısı, dadı, mürebbiye, oyun ablası gibi çalışanlar arayan aileler, sıklıkla ‘Bebek bakıcısı seçimi nasıl yapılmalı?’ gibi soruları sıklıkla soruyor. Bu doğrultuda bebek ve çocuk bakıcısı, dadı, oyun ablası, mürebbiye gibi çalışan seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili sizlere bilgi sunacağız. Çocuk - bebek bakımına ve gelişimine yönelik çalışanlar arasında yatılık olarak çalışanlar da, yarım gün olarak çalışanlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla ilk olarak kendi programınızı göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle bebek ve çocuk bakıcısına mı, dadıya mı, oyun ablasına mı ya da mürebbiyeye mi ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Ardından bebek - çocuk bakımı ve gelişimi için çalışana haftanın hangi günlerinde ve saat aralıklarında ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Kriterlerinizi belirlemenizin ardından part-time ya da tam zamanlı çocuk - bebek bakımına ve gelişimine yönelik bir çalışan ile ön görüşme yapmanızda fayda bulunmaktadır.

Anıl Danışmanlık olarak bu doğrultuda detaylı değerlendirmeler sonucu oluşturduğumuz çalışan kadrosu ile, farklı ihtiyaçlara yönelik çocuk - bebek bakımı ve gelişimi için taleplerinizi karşılıyoruz. Sizin aradığınız kriterlere en uygun çocuk ve bebek bakıcısı, mürebbiye, dadı ya da oyun ablası ile sizin görüşmenizi sağlıyoruz. Yaptığınız değerlendirmelerin ardından uygun olması halinde hizmet almaya başlayabiliyorsunuz. İstanbul’da çocuk bakıcısı arayan aileler, çocuk- bebek bakımına ve gelişimine yönelik olan bu hizmetimizden faydalanabilirler.

Çocuk Bakımı Hizmet Bölgeleri